Medikal, Tıbbi Tercüme Hizmetleri

Tercüme Nedir?
Dil Biliminde tercüme; bir dildeki metnin başka bir dile aktarılması işlemini ve bu süreç sonuncunda elde edilen ürünü anlatmak amacıyla kullanılır. Çeviri olarak da adlandırılmaktadır. Çevrilecek metin ve dil, kaynak metin ya da kaynak dil olarak adlandırılırken, çeviri yapılacak metin ya da dil ise hedef (erek) metin veya hedefi dil olarak adlandırılmaktadır. Çeviri; sözlü ya da yazılı olarak yapılabilir.

Medikal Tercüme nedir?

Sağlık sektöründeki tercümeleri kapsayan bir çeviri alanıdır. Tıbbi dokümanların tamamı ve ecza sektöründeki prospektüsler dahil olmak üzere tıp alanındaki bilimsel makalelere kadar tıpla alakalı olan her şeyin çevirisi medikal tercüme kapsamına girmektedir. Doktor raporları, reçeteler, teşhis ve tedavi bildiren tüm belgeler, medikal araçların patent çevirileri, tanıtım broşürleri, klinik raporlar, sağlık sektörüne ait tanıtım amaçlı yazılar, üniversite ve sağlık yayınlarındaki tıbbi makaleler ve araştırma yazıları, medikal araç gereçlerin kullanım kılavuzları medikal tercümenin genişletilmiş olarak çeviri alanlarındandır.

Tercüme Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Medikal çevirinin mutlak olarak uzman kişilerce yapılması gerekmektedir. Bunun için tıp eğitimi alan ya da medikal sektöründe uzun yıllar geçiren tercümanların, çeviri yapması daha sağlıklı sonuçlar elde etmek açısından önem arz etmektedir. Özellikle insan hayatının söz konusu olduğu sağlık sektöründe bu çevirilerdeki, en ufak bir hata veya bir harfin yanlış kullanımıyla dahi değişebilen metin anlamı nedeniyle türlü aksaklıklar meydana gelebilmektedir. Yani medikal çevirilerde; ilaç, tedavi ve doktor raporları açısından; ilgili hastalığın, hastalığın evriminin ve farmakolojik açıdan ilaç literatürüne haki olmak şarttır.

Bunlarla birlikte medikal tercümelerin kapsadığı geniş alan nedeniyle hizmet veren tercüme kadrosunun konusunda uzman olması medikal tercüme için olmazsa olmaz kriterlerdendir.

Boğaziçi Tercüme Bürosu Hakkında

Boğaziçi Tercüme Bürosu olarak; tıbbi çevirilerin ne derece önemli olduğunu biliyor ve çevirilerinizi profesyonellik doğrultusunda gerçekleştiriyoruz. Size sunduğumuz hizmetler şu şekildedir:
  • Profesyonel ve konusunda uzman çevirmenlerimizle her türlü dil kullanımını sorunsuz şekilde yürütmekteyiz.
  • Hatasız, dil bilgisi kurallarına uygun ve hız çeviri hizmeti sunmaktayız.
  • Tıp alanında uzmanlaşmış tercüman kadromuz bulunmaktadır.
  • Metni tercüme edilmesi için teslim ederken, metnin hangi amaçla kullanılacağını ve hangi tarihte bitmesi gerektiğini tarafımıza bildirdiğinizde, daha sağlıklı sonuçlar alabilirsiniz.
  • Aciliyeti olan bir belge çevirisi ya da düzeltilmesi söz konusu olduğunda; şartlar doğrultusunda en kısa sürede çevirinizi size teslim etmekteyiz.
  • Tıbbi makale ve olgu sunumu çevirisi, bitirme tezi ve rapor çevirisi, makale özeti çevirisi ve düzeltme gibi hizmetleri, siz değerli müşterilerimize sunmaktayız.

Tercüme edilmesini istediğiniz metni tarafımıza ilettiğiniz andan itibaren, metni; tercüme uzunluğu, dili ve uzmanlık alanı olarak kategorilere ayırarak fiyatlandırma yapılmaktadır. Bu aşamadan sonra teslim süresi belirlenir ve bu doğrultuda tarafınıza bilgi verilir. Çeviriler, birden fazla uzman denetiminden geçerek kontrol edilir ve teslime hazır hale getirilir. Çevirilerinizi size istediğiniz ortam üzerinden ve istediğiniz formatlarda teslim etmekteyiz. Tercüme ekibimiz konusunda uzman ve farklı dillere olan hakimiyetleriyle, Bogazicitercume.com.tr olarak, sizlere kaliteli hizmet vermeyi amaçlamaktadır. Gizlilik prensibimiz nedeniyle çalışmalarınız asla üçüncü kişilerle paylaşılmamaktadır. Talepleriniz doğrultusunda, metin, çevirileri yapıldıktan sonra imha edilebilmektedir. Makalenizde dil ve dilin kullanımı nedeniyle bir sorun yaşarsanız; ücretsiz olarak tekrar gözden geçirme, yeniden çeviri gibi durumlar da söz konusudur. Medikal Tercüme

Tercüme edilmesini istediğiniz metni tarafımıza ilettiğiniz andan itibaren, metni; tercüme uzunluğu, dili ve uzmanlık alanı olarak kategorilere ayırarak fiyatlandırma yapılmaktadır. Bu aşamadan sonra teslim süresi belirlenir ve bu doğrultuda tarafınıza bilgi verilir. Çeviriler, birden fazla uzman denetiminden geçerek kontrol edilir ve teslime hazır hale getirilir. Çevirilerinizi size istediğiniz ortam üzerinden ve istediğiniz formatlarda teslim etmekteyiz. Tercüme ekibimiz konusunda uzman ve farklı dillere olan hakimiyetleriyle, Boğaziçi tercüme bürosu olarak, sizlere kaliteli hizmet vermeyi amaçlamaktadır. Gizlilik prensibimiz nedeniyle çalışmalarınız asla üçüncü kişilerle paylaşılmamaktadır. Talepleriniz doğrultusunda, metin, çevirileri yapıldıktan sonra imha edilebilmektedir. Makalenizde dil ve dilin kullanımı nedeniyle bir sorun yaşarsanız; ücretsiz olarak tekrar gözden geçirme, yeniden çeviri gibi durumlar da söz konusudur.

Şimdi Tıbbi Tercüme Teklifi Alın

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon Numaranız

Dosyanızı Ekleyin

TIBBİ TERCÜMEDE FARKLIYIZ

Mail, posta ve site içi dosya gönderme sistemi ile göndermiş olduğunuz tıbbi tercümeleriniz ortalama 5 dk. içerisinde fiyat ve süre olarak tekliflendirilmektedir.

Geliştirmiş olduğumuz departman sistemi yardımı ile medikal tercüme projeleriniz yalnızca şirket içinde tam zamanlı olarak çalışan tercümanlarımızca tercüme edilmektedir.

Tercüme edilecek olan belgeleriniz şirket prensiplerimiz gereğince yalnızca Boğaziçi Tercüme Bürosu Ailesi bünyesinde tam zamanlı olarak çalışan tercümanlar tarafından tercüme edilmekte, belgeleriniz hiç bir şekilde şirket dışından 3. şahıslar ile paylaşılmamaktadır.

Tercüme işlemi tamamlanmış olan belgeleriniz 10 yıl süre ile şirket sunucularımızda barındırılmakta olup, dilediğiniz zaman yedekler dosyaların tedariğini sağlayabilmekteyiz.

Medikal, Tıbbi Tercüme Hizmeti için Boğaziçi Tercüme Bürosu ile Çalışın!

Tıbbi Tercümede Bizi Tercih Etmeniz Gerekene 4 Neden!

Tıbbi Tercüme Kalitesi

Alanında uzman tercüman kadromuz ile en üst kalitede tıbbi tercüme hizmeti sunmaktayız.

Hızlı Tıbbi Tercüme Hizmeti

Alanında deneyimli proje koordinatörlerimiz ve deneyimli tıbbi tercüman kadromuz ile zamanlamada hata yapmıyoruz.

Hesaplı Tıbbi Tercüme Fiyatları

Tıbbi tercüme projenizin zorluk derecesine göre Boğaziçi Tercüme Bürosu olarak uygun fiyatlara kaliteli hizmetler sunmaktayız.

7 Gün 24 Saat Teknik Destek

Günün her saati telefon, mail ve site içi canlı destek sistemimiz ile ulaşılma engelini ortadan kaldırıyoruz.

Güncel Tercüme İstatistiklerimiz

1.897

Farklı Müşteri

2.451

Adet Farklı Proje

6.786.787

Karakter Tercüme Hizmeti

4.689

Gün Tercüme Deneyimi
ÜST