Hırvatça Tercüme Bürosu

Dubrovnik Hırvatistan

Hırvatistan Balkanların Akdeniz ile buluştuğu köklü tarihi olan bir Avrupa ülkesidir. 4 Milyondan fazla insan Hırvatistan bayrağı altında yaşamaktadır. Hırvatistan gelişmiş ekonomisinin yanında okur yazar oranın en yüksek olduğu ülkelerden biridir. Sağlık ve eğitim alanında da Avrupa’nın önde gelen ülkelerindendir. Hırvatistan aynı zamanda bir Avrupa Birliği ülkesidir.

Hırvatistan ile ticari ilişkilerimiz beklentilerin altındadır. İki ülke arasında ithal ve ihraç edilen ürünler arasında makineler, taşıtlar, elektrikli cihazlar, kimyasallar ve tekstil ürünleri bulunmaktadır. İki ülke arasındaki genel ticaret durumuna buradan bakabilirsiniz.

Hırvatistan’ın resmi dili Hırvatçadır. Hırvatça Hint-Avrupa Dil Ailesinin Sırp-Hırvatça koluna mensuptur. Hırvatça aynı zamanda Avrupa Birliği’nin resmi dillerindendir. Dünya üzerinde yaklaşık 5 buçuk milyon insan tarafından konuşulmaktadır.

Hırvatça Sırpça ve Boşnakça ile büyük benzerlikler göstermektedir. Hatta bu diller arasındaki farklar Yuvoslavya’nın dağılmasından sonra ortaya çıkmaya başlamıştır.

Hırvatça’da Türkçe’den geçen binin üzerinde kelime vardır. Bu açıdan konuşma esnasında kulağınıza tanıdık kelimelerin ilişmesi normaldir. Bu kelimeler genellikle yiyecek ve içecek adlarıdır.

Hırvatça kimi zaman Hırvatça-Sırpça olarak birbirinden ayrılmadan incelenmektedir. Fakat çevirilerde biz bunu tercih etmiyoruz. Çünkü çeviri yaparken hedef dilde birebir karşılık bulması gerekmektedir. Küçük farklılıklar gibi görünse de sadece yazılışlarında bir harf dahi fark etse o bölge insanları yaptığınız çeviriyi hakaret olarak algılayabilmektedir.

Birbirlerine her anlamda benzeyen diller arasında çeviri yapmak dikkat ister. Boğaziçi Tercüme olarak Hırvatça tercüme ve yerelleştirmeyi dilde uzaman tercümanlar tarafından gerçekleştiriyoruz. Hırvatça tercüme ve yerelleştirme hizmetlerinde kalitenin yanı sıra hız faktörünü de ön plana çıkarıyoruz.

Hırvatça tercüme ve yerelleştirme ile ilgili detaylı bilgi almak için canlı destek hattımızdan anında bilgilendirme alabilirsiniz.

1 DK İçinde Tercüme Teklifi

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon Numaranız

Dosyanızı Ekleyin

Boğaziçi Tercüme Bürosu Adanada Üstün Çözümler Sunuyor

Üstün Tercüme Kalitesi

Deneyimli tercüman kadromuzla üst düzeyde çeviri işlemleri yapmaktayız.

Hızlı Tercüme

Tercümelerinizde profesyonel ekibimizle zaman konusunda çok sıkıyız ve hata yapmıyoruz.

Cazip Tercüme Fiyatları

Kaynak metninizin zorluk derecesine göre, daima en uygun fiyatlı çözümler sunan tercüme bürosu olarak hizmet sunuyoruz.

7 Gün 24 Saat Teknik Destek

7 gün 24 gün saat boyunca sürekli olarak mail, site için canlı destek ve telefonla her alandan ileitişim kanallarımız açıktır.

Tercüme İstatistiklerimiz

1.897

Farklı Müşteri

2.451

Adet Farklı Proje

6.786.787

Karakter Tercüme Hizmeti

4.689

Gün Tercüme Deneyimi
ÜST