fbpx

Şirketimiz Hakkında

Boğaziçi Tercüme Hizmetleri ailesini daha yakından tanıyın.

Kurulmuş olduğumuz 1998 yılından bugüne tercüme ve dil hizmetleri alanında profesyonel çözümler ile gerek yurt içi, gerekse de yurt dışı binlerce müşterimize sorunsuz tercüme hizmetleri sunmaya devam eden firmamız, gelinmiş olan noktada Dünya’nın birçok merkezinde başta İngilizce olmak üzere, Almanca, Fransızca, Rusça gibi birçok dilde tercüme hizmetleri konusunda Türkiye’nin aydınlık yüzü olarak faaliyetlerine devam etmektedir.

İstanbul Şişli merkezli ofisimizde tam zamanlı olarak istihdam edilmekte olan 281 tam zamanlı, 118 yarı zamanlı tercüman, 39 proje koordinatörü, 18 yerelleştirme uzmanı, 11 redakte uzmanı, 45 editörümüz ile bu alanda Türkiye’nin yükselen gücü olarak fark yaratmaya devam etmekteyiz.

Tercüme Hizmetleri Konusunda Neden Boğaziçi 

  • Şirket içinde tüm tercümanların tam zamanlı olarak istihdam edilmesi.
  • Alanında en az 10 yıllık deneyimli ve en az üç dilde yetkinliğe sahip proje koordinatörlerimiz aracılığı ile Dünya genelinde faaliyet gösterebilme imkanı.
  • Dünya’nın tüm ülkelerinde bulunan çözüm ortaklarımız aracılığı ile maksimum kalitede yerelleştirme sağlanmış tercüme hizmeti imkanı.
  • İletişimi ve ulaşımı kolaylaştıran güçlü teknolojik alt yapı.
BOĞAZİÇİ TERCÜME VE ÇEVİRİ HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ'nin isim benzerliği yada diğer sebeplerden dolayı hiçbir şekilde kurum yada kuruluş ile bağlantısı bulunmamaktadır.
  • İngilizce
  • Almanca
  • Fransızca
  • Rusça
  • Arapça

Boğaziçi Tercüme Yılın En Başarılı Tercüme Bürosu Ödülünü Aldı

Spor'dan sanata ve iş dünyasına kadar bir çok farklı kategoride yılın ödüllerini veren Türkiye Ödülleri 2019, yılın en başarılı tercüme bürosu ödülünü Boğaziçi Tercüme olarak bizlere vermiştir.

Tercüme sektöründe uzun yıllar hizmet sağlayan deneyimli firmamız sizlere en iyi şekilde hizmet etmeye devam edecektir.

A. ŞirinCEO
Dil hizmetleri konusunda aldığımız yol uzun olsa da henüz yolun başında olduğumuzun farkındayız.

İşkolik Programına Konuk Olduk

Başarılı tercümanlarımızdan Daniel Bey Sema Baysal ile İşkolik programına bizleri temsilen katıldı. Tercüme sektörü ve kendisi hakkında bilgiler verilen Daniel Bey şirketimiz hakkında açıklamalarda bulundu.

Dünyada ve Türkiyedeki tercüme sektöründen bahseden Daniel Bey önümüzdeki yıllarda kaliteli tercümeye duyulacak ihtiyacın giderek artacağını belirtti.

Boğaziçi Tercüme Bürosu olarak katıldığımız bütün etkinliklerde çeviri sektörünün gelişmesine büyük önem vermekteyiz.

Türkiye'de çeviri sektöründe lider olan firmamız aynı zamanda Amerika başta olmak üzere dünya çapında da hizmet vermektedir.

 

ÜST