fbpx

Yerelleştirme Hizmetleri

Tercüme kaynak dilden hedef dile sözlü ya da yazılı olarak aktarmaya denmektedir. Tercüme genel bir kavramdır. Örneğin İspanyolca tercüme yaptırdığınızda İspanya’da konuşulan genel dil üzerine tercüme yapılır fakat yerelleştirme dilin coğrafi farklılıklarından ve kültürel etkilerden doğan dil farklarını aradan kaldırma eylemidir.

Yerelleştirme metinlerinizi hedef kitlenizin olduğu bölgede konuşulan dil baz alınarak çeviri yapılması denmektedir. Örneğin Britanya İngilizcesi ve Amerikan İngilizcesi arasında binlerce kelime farklı anlamalara gelmektedir. Hedef kitle için en uygun olanı yerelleştirme sayesinde seçilir.

Yerelleştirmenin Avantajları

Kültür Adaptasyonu Sağlar

Firmanızın farklı pazarlarda etkili bir konuma gelebilmesi için öncelikle kültür farklılıklarını ortadan kaldırması gerekmektedir. Yerelleştirme sayesinde kültürel entegrasyon sağlanmaktadır. Bu sayede yerel firmalarla aranızdaki fark ortadan kalmış olur.

Firma İtibarını Korur

Diller çok farklı bölgelerde konuşulduğundan aynı kelimeler bambaşka anlamlar içerebiliyor. Genel anlamda tercüme yaptığınızda bu farklılıklar göz ardı edilmemektedir. Fakat yerelleştirme kaynak metindeki kelimelerin hedef kitlenin konuştuğu dilde birebir çevirmektedir.

Dilin farklılık göstermesinden kaynaklı doğabilecek hatalar bu sayede ortadan kaldırılır. Yanlış anlamlara gelebilecek olan kelimeler kullanmak bireysel ve kurumsal olarak itibar zedelenmelerine yol açacağından yerelleştirme hizmeti alarak bu durumun önüne geçebilirsiniz.

İletişimin En Etkili Yolu

Müşterilerinizle onların dilinden konuşarak kusursuz bir iletişim gerçekleştirmelisiniz. Bunu yaparken daha fazla yerel kelimelerden imgelerden yararlanmak nokta atışı yapabilmenizi sağlar. İşte bu kelimeleri kullanabilmeniz için yerelleştirme hizmeti almanız gerekmektedir.

Yerelleştirme Teklifi Alın!

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon Numaranız

Dosyanızı Ekleyin

Yerelleştirme Konusunda Deneyimli Tercümanlardan Yerelleştirme Hizmeti Alın

Üstün Yerelleştirme Kalitesi

Deneyimli tercüman kadromuzla üst düzeyde yerelleştirme işlemleri yapmaktayız.

Hızlı Yerelleştirme

Yerelleştirme konusunda profesyonel ekibimizle zaman konusunda titiz davranıyoruz.

Cazip Yerelleştirme Fiyatları

Daima en uygun fiyatlı çözümler sunan tercüme bürosu olarak hizmet sunuyoruz.

7 Gün 24 Saat Teknik Destek

7 gün 24 gün saat boyunca sürekli olarak mail, site için canlı destek ve telefonla her alandan ileitişim kanallarımız açıktır.

Yerelleştirme İstatistiklerimiz

İco

1.397

Farklı Müşteri
İco

1.956

Adet Farklı Proje
İco

5.786.787

Karakter Tercüme Hizmeti
İco

3.889

Gün Tercüme Deneyimi
ÜST