fbpx

Hizmet Sözleşmesi

Boğaziçi Tercüme Bürosu olarak size daha iyi hizmet verebilmek için hizmet sözleşmesi hazırladık. hizmet prosedürlerimiz ve merak ettiğiniz tüm sorular için bize buradan ulaşabilirsiniz.

Madde 1 - Sözleşme Tarafları

1.1  Ortaklar Cad. Onur İş Merkezi No:2 Daire:11 Kat:7 , Mecidiyeköy, İstanbul, Boğaziçi Tercüme ve Çeviri Hizmetleri Limited Şirketi (Bundan sonra “Boğaziçi” olarak anılacaktır.) ile www.bogazicitercume.com.tr sitesinden tercüme hizmeti almak için onay vermiş “müşteri” arasındadır.

Madde 2 - Konu

2.1 İşbu sözleşmenin konusu ; bogazicitercume.com.tr internet sitesi üzerinden sipariş verecek müşteri ile Boğaziçi’nin karşılıklı yükümlülükleri.

Madde 3 - Sorumluluklar

3.1 Kullanıcılar müşteri olabilmek için kendi belirledikleri şifre üye olabilir. Müşteri sipariş formunda belirtilen bilgileri doldurmak, hizmet sözleşmesinde belirtilen şartları onaylayarak, gizlilik politikasına uygun davranacağını taahhüt ederek üyelik işlemini gerçekleştirebilir. Üyelik işlemlerinin tamamlanması hizmet sözleşmesi kullanım koşulları ve gizlilik sözleşmesi ve bu sözleşme eklerinde yer alan belgelerde belirtilen hak ve yükümlülüklerin kabul edildiği anlamına gelir. Aynı zamanda teklif alıp tercüme hizmetinin başlamasına onay vermiş kişiler müşteri olarak tanımlanmaktadır.

3.2 Boğaziçi, her hangi bir gerekçe göstermeden, bildirimsiz ve tazminatsız üyeliğe son verme ve dondurma hakkına sahiptir. Üyeliğin dondurulması ve ya sona erdirilmesi durumunda bogazicitercume.com.tr’den herhangi bir ad altında tazminat ve gider talebinde bulunulamaz.

Madde 4 - Hak ve Yükümlülükler

4.1 Müşteri’nin Hak ve Yükümlülükleri:

4.1.1 Müşteri bogazicitercume.com.tr üzerinden ve hakkında gerçekleştireceği her türlü işlem ve eylemde iş bu sözleşme koşullarına, kanuna, ahlaka ve adaba, temel ve ticari dürüstlük ilkelerine uyacağını kabul ve taahhüt eder.

4.1.2 Boğaziçi, yürürlükteki mevzuat uyarınca yetkili makamlardan usulüne uygun olarak talep gelmesi halinde Müşteri’nin kendisinde bulunan bilgilerini ilgili yetkili makamlarla paylaşabilir.

4.1.3 Müşteri üye olurken veya sipariş verirken kullandığı kullanıcı adı, şifre, ödeme bilgilerinin doğruluğunu kabul ve taahhüt eder. Bu bilgilerin doğru olmasından ve 3. şahıslarla paylaşılmasından Müşteri bizzat kendisi sorumludur. Bilgilerin doğruluğu ve 3. şahıslarla paylaşılan bilgiler konusunda yaşanacak sorun ve zararlardan Müşteri sorumludur.

4.1.4 Müşteri teklif formu üzerinden göndereceği sipariş dosyalarının bogazicitercume.com.tr’de bulunan Yardım Merkezi bölümünde yer alan tasarım ölçü ve kurallarına göre göndermekle yükümlüdür.

4.1.5 Müşteri işlerini gönderirken Kredi kartı, Havale, EFT kanalları ile ödeme yapabilmektedir. Müşteri onay işleminin ardından ödemeleri yapmakla yükümlüdür.

4.1.6 Müşteri onay ve ödemeden sonra iptal hizmetin iptalini ve  geri ödeme talep edemez.

4.1.7 Firmamız Toplum Örf Adet ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun olmayan içerikli ürünlerin hizmetini vermemektedir. Müşterilerimizden bu yönde sipariş istekleri geldiğinde firmamız tek taraflı olarak hizmet sözleşmesini fesh etme yetkisine sahiptir.

4.2 Boğaziçi’nin Hak ve Yükümlülükleri

4.2.1 Boğaziçi, site üzerinden veya diğer iletişim kanalları üzerinden gönderilen dosyaları ödemesi tam olarak yapıldıktan sonra tercümeleri gerçekleştirmekle yükümlüdür.

4.2.2 Boğaziçi, Gizlilik sözleşmesine uymakla yükümlüdür.

Madde 5 - Hizmet Bedeli

5.1 Yazılı sözlü tüm tercüme türlerinde fiyatlar yeminli tercüme, zaman, terminoloji, dil, karakter sayısı gibi bileşenlerin bir araya gelmesi ile değişmektedir. Müşteri temsilcisinin verdiği teklifler hizmet bedelidir.

Madde 6 - Kampanya ve Fiyatlar

6.1 Bogazicitercume.com.tr’de devam eden kampanyaların süresi Boğaziçi tarafından belirlenir ve bitiş ve başlangıç tarihi saklıdır.

6.2 Boğaziçi fiyat listesinde bulunan teslim sürelerinde ve fiyatlarda değişiklik yapabilir. Değişiklik tarihi saklıdır.

6.3 Fiyat listesinde görülen fiyatlara KDV dahil değildir.

Madde 7 - Sözleşme Değişiklikleri

7.1 Boğaziçi, iş bu sözleşmeyi tek taraflı olarak uygun göreceği bir zamanda değiştirebilir. Bu değişiklik bogazicitercume.com.tr’den veya üyelerin email adreslerine bildirilecektir.

Madde 8 - Mücbir Sebepler

Mücbir sebep sayılan tüm durumlarda, Boğaziçi işbu sözleşme ile belirlenen edimlerinden herhangi birini geç veya eksik ifa etme veya gerçekleştiremesi durumnunda her hangi bir ad ve şartla tazminat talep edilemeyecektir.

Mücbir sebep; doğal afet, isyan, savaş, grev, iletişim sorunları, altyapı ve internet arızaları, sisteme ilişkin iyileştirme veya yenileştirme çalışmaları ve bu sebeple meydana gelebilecek arızalar, elektrik kesintisi ve kötü hava koşulları da dâhil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla ilgili tarafın makul kontrolü haricinde gerçekleşen olaylar olarak yorumlanacaktır.

Madde 9 - Geri İade

9.1 Hizmetlerimizde geri iade söz konusu değildir.

Madde 10 - Hükümler

10.1 İşbu sözleşme taraflar yukarıda bulunan yükümlülüklerini yerine getirmek zorundadır, yukarıda bulunan yükümlülükler yerine getirilmediği taktirde karar mercii İstanbul mahkeme ve icra daireleridir.

ÜST